Degustace: Casablanca

Degustace: Casablanca

EVENT ENDED
DateSeptember 23, 2022 (5:00 PM - 8:00 PM)
Share event

Event description

Jako se v nejlepších restauracích párují vína s jídlem. Připravili jsme první párování drinků s filmem… Noční podnik Café Américain v Casablance, který vlastní Rick Blain, je jedním z mála podniků, kde se i za druhé světové války dají bez problému sehnat padělané pasy a nekonečné množství alkoholu. V našem kině tak postupně ochutnáte šest různých drinků, které vám během večera představí Kuba z Lihovárku. A nemusíte se bát, vše bude připraveno v degustačních porcích, aby každý odešel po vlastních a pamatoval si vše s příjemným pocitem i druhý den ráno. Jana z Kina Kavalírka vám ke drinkům připraví degustační porci jídel ze zatím jinak nedostupné naší nabídky.

Nabídka drinků:

  • Vínovice z dubového sudu První alkohol, který se ve filmu objeví je víno. Brandy se pak pije napříč filmem. V našem podání půjde o vínovici ze sudu.

  • Sladká Paříž Svěží koktejl z bezinkovice, bezového sirupu, atd.

  • Višňový Gin & Tonik Kyselé G&T, který doprovodí situaci neblahou svíravou situaci na plátně.

  • Grasshopper Mátový likér, kávový likér, smetana. Servírovat budeme při přípravách finále.

  • Brandy - konec filmu Těžká vínovice z Frankovky zrající v sudech také po Frankovce. Těžký drink, který bude začátkem krásného přátelství…

  • Modrý Gin & Tonik Pepřový G&T s parádním barevným efektem.

Ceny na osobu: 590 Kč - párování filmu a pití, 890 Kč - párování filmu, pití a jídla. Vstupenky pouze v předprodeji, ukončení předprodeje 23. 9. v 19.00.

O filmu: Filmy jako je Casablanca je nutné promítat i naslouchat jim znovu a znovu. Příběh o lásce a lidskosti s Ingrid Bergmanovou a Humphrey Bogartem vznikl před osmdesáti (!) lety, ale je stále stejně silný. Film natočil režisér Michael Curtiz, jenž dramatické zápletce okolo milostného trojúhelníku vtiskl neobyčejnou působivost. Bogart hraje svou životní roli drsného a zdánlivě cynického Ricka neopakovatelným způsobem a právě tato postava mu přinesla obrovský divácký úspěch a stala se také jeho nejslavnější filmovou rolí. A také Bergmanová v roli osudově krásné Ilsy vytvořila v Casablance nejlepší výkon své kariéry. Z pěti nominací byla Casablanca v roce 1942 Americkou filmovou akademií oceněna jako nejlepší snímek, další dva Oscary získala za scénář (Julius J. Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch) a za režii.

Casablanca (USA, 1942, 102 min., r: Michael Curtiz), v originálním znění s českými titulky