Aidan Baker Trio + Tokaref

Aidan Baker Trio + Tokaref

EVENT ENDED
DateJune 30, 2022 (5:30 PM - 8:00 PM)
Share event

Event description

Aidana Bakera všichni známe jako jednu polovinu dua Nadja, nicméně v Praze hrál i jako člen tria B/B/S s Andreou Belfim a Erikem Skodvinem či tzv. Noplace Tria se Simonem Goffem a Thorem Harrisem. V rámci symetrie tří vystoupí 30. června Baker jako součást třetího tria, tentokrát spolu s Tristen Bakker a Angelou Muñoz Martínez.

Hrát se bude materiál z právě vycházející desky Songs of Undoing. Inspirací pro tuto, během pandemie nahranou desku, byly mimo jiné dva post-apokalyptické romány o kolapsu společnosti a životního prostředí - "Podobenství o rozsévači” od Octavie Butler a “Včera, ptáci" od Kate Wilhelm. Dostupné hudební ukázky pak jednoznačně odkazují na slowcore devadesátých let, na který má dnes smysl pohlížet jako na apokalypticky vizionářský žánr. Když totiž Carissa's Wierd zkoušeli svoji šeptanou produkci tak tiše, aby nevzbudili babičku Jen Ghetto, jedné ze zakladatelek kapely, spící ve vedlejším pokoji, stěží mohli tušit, že počátky dvacátých let dvacátého století strávíme zavření ve svých ložnicích a pokojích.

Psát o tom, že vše zlé je pro něco dobré, by bylo v kontextu pandemie nemístné, nicméně i tak máme z nové slowcoreové desky radost. Ještě víc se těšíme, že bude možné ji slyšet naživo, venku z našich ložnic, a to v Punctum, naší společné “kulturní místnosti”. O pocit domáckosti tudíž nepřijdeme.

http://www.aidanbaker.org http://aidanbaker.bandcamp.com https://improvedsequence.bandcamp.com/album/songs-of-undoing-imp043

Jako host se představí českokrumlovská kapela Tokaref, která před pár týdny vydala album Left in Hibernation. V jejich pojetí rocku se potkávají bezmála popové tendence s experimentálnějším přístupem. Písničky na desce dokáží být chladné a říkat si o obdivné pohledy, většinou jsou ale Tokaref vřelí a optimističtí. Hudba, která může být blízká fanouškům postrocku i umělců jako Porcupine Tree, ale má v sobě i autenticitu sokoloven někde na maloměstě, kde se potkávají jen lidé, kteří ví, proč je sem osud zavál.

https://www.facebook.com/tokarefck/

Jednota this time: ][, Cáry mlhy, Letmo Productions, Marast Music

https://www.facebook.com/events/7434405963298842